Velfont Outlast termoregulační prostěradlo 90x200 cm

Kód: 047-6272
Akce
2 450 Kč –10 %
velfont outlast
2 450 Kč –10 % 2 205 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

s OUTLAST® není ani horko, ani zima - aktivně udržuje ideální tepelný komfort těla během spánku.
Zamezuje přehřívání těla s nežádoucím pocením anebo ztrátě tepla v chladném období.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OUTLAST® - Termoregulační prostěradlo ze 100% organické bavlny

OUTLAST® aktivně udržuje ideální tepelný komfort těla během spánku. Zamezuje přehřívání těla s nežádoucím pocením anebo ztrátě tepla v chladném období.

Díky termoregulačnímu efektu je fáze hlubokého spánku prodloužena o 30 - 40 minut**, spánek je proto kvalitnější. Více o OUTLAST® 

Prostěradlo je vyrobeno ze 100% bavlny a proto doporučujeme spát na něm přímo. Bude tak dosaženo maximálního efektu. Prostěradlo OUTLAST® lze doporučit pro každý typ matrace, zejména pěnové a latexové.

OUTLAST® je materiálem fázové přeměny. Principem dosažení termoregulačních vlastností jsou speciální miniaturní termokapsle (Thermocules®) zapuštěné do látky. Tyto termokapsle obsahují tzv. PCM (phase change materials). Na základě teplotních změn organismu dochází ke změně fázové struktury materiálu PCM, kdy se v buňkách mění pevné skupenství na kapalné a zpět z kapalného na pevné. Při této změně fáze dochází k akumulování nebo naopak uvolňování tepla.

Pokud se kůže přehřívá, termobuňky akumulují nadbytečné teplo. Jakmile se kůže začne ochlazovat, teplo opět vrací zpět. Tyto miniaturní termokapsle jsou nevyčerpatelnými akumulátory, snesou praní a jsou odolné vůči mechanickému poškození.

Současné použití chrániče OUTLAST ® a membránového nepropustného chrániče: 
Nepropustné prostěradlo nebo matracový chránič s membránou se položí přímo na matraci. Prostěradlo OUTLAST ® se umístí na membránový chránič. OUTLAST® má být co nejblíže k tělu, tedy až úplně nahoře. Při překrytí prostěradla OUTLAST® by mohlo dojít ke snížení termoregulační funkce. Pokud si přesto přejete používat běžné prostěradlo, volte takové, které je vyrobeno z lehkého bavlněného materiálu.

Vyrobeno ve Španělsku.

Materiál: 100% bavlna OUTLAST ® 

**na základě výsledků výzkumu Textilního zkušebního ústavu  AITEX v projektu LL4RESTGO2MARKET

Doplňkové parametry

Kategorie: Chrániče na matrace
Výrobek: prostěradlo
Rozměr: 90 x 200 cm
Materiál: bavlna Outlast®
Produktová řada: Frost
Barva: bílá
Výška matrace: 20 - 35 cm
Délka: 190/200 cm
Údržba: praní na 40 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: