Materiál OUTLAST®

 
OUTLAST_left3

OUTLAST® je chytrý materiál původně vyvinutý pro potřeby kosmonautiky v NASA.

OUTLAST® vyniká termoregulační schopností. Aktivně udržuje tepelný komfort těla během spánku. V létě ochlazuje, v zimě zamezuje ztrátě tepla a přehřívání. Snižuje pocení až o 50%. Díky termoregulačnímu efektu je fáze hlubokého spánku prodloužena o cca 30 - 40 minut. Spánek je delší a kvalitnější. 

Principem dosažení termoregulačních vlastností jsou speciální, miniaturní termokapsle (Thermocules®) zapuštěné do látky. Tyto termokapsle obsahují tzv. PCM (phase change materials). Jedná se o látku podobnou vosku, který má schopnost měnit pevné skupenství na kapalné. Při změně fáze dochází k odebrání tepla.

Na základě teplotních změn organismu dochází ke změně fázové struktury materiálu PCM, kdy se v termokapslích mění pevné skupenství na kapalné a zpět z kapalného na pevné. Při této změně fáze dochází k akumulování nebo naopak uvolňování tepla. Pokud se kůže přehřívá, termokapsle akumulují nadbytečné teplo. Jakmile se kůže začne ochlazovat, teplo opět vrací zpět. Tyto miniaturní termokapsle jsou nevyčerpatelnými akumulátory, snesou praní a jsou odolné vůči mechanickému poškození.

Při spánku se naše tělo snaží udržovat ideální tepelný komfort. Pokud se ocitneme mimo komfortní zónu, naše tělo nás probudí a donutí nás se přikrýt nebo naopak odkrýt. Tím ale dochází k neustálému narušování spánku.

V letních měsících nás probouzí okolní vysoká teplota a dochází k přehřívání a nadměrnému pocení. V zimních měsících je vzduch naopak chladnější, proto se na noc více oblékáme a používáme teplejší přikrývku. To ale během spánku opět vyvolá přehřívání a donutí nás se odkrýt. Na ohřáté tělo se dostává okolní chladný vzduch, který může způsobit například stažení zádových svalů, které se ráno může projevit v zádech ústřelem.

Na obrázku teplotní křivky vidíme, jak se během spánku mění teplotní pohoda z pocitu chladu do pocitu přehřívání. Každý vrchol křivky znamená naše lehké probuzení. Ve středu se nachází ideální teplotní zóna, které lze dosáhnout s lůžkovinami OUTLAST®. 

S výrobky s OUTLAST® bude spánek hlubší a kvalitnější. Nebudeme cítit přílišných chlad, ani přílišné horko.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení