Kolinger obličejová rouška NT černá

Kód: 014-ORNT
1 hodnocení
10 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
3.4.2020

Hygienická obličejová rouška černá

  • chránící Vaše okolí nejen před koronavirem, ale i před jinými kapénkovými infekcemi
  • univerzální velikost cca 17x55cm - zavazuje se za krkem
  • vyrobena z kvalitní netkané textilie a tak lze snadno přistřihnout a upravit aniž by se třepila
  • velká prodyšná plocha přes kterou může vzduch procházet. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původ:

Tuto roušku vyrábí na Sychově (Liberecký kraj) česká rodinná firma Kolinger s.r.o., která od roku 1982 vyrábí a servisuje své unikátní pohovky. Za použití materiálu, ze kterého jinak vyrábí ochranu pěn svých pohovek před znečištěním, aby dodala účinnou ale cenově dostupnou ochranou pomůcku a dala práci jinak stojící výrobě. 

určení:

Tato rouška je vyráběná jako jednorázová ochrana Vašeho okolí před vydechovanými kapénkami, které by mohli obsahovat infekci.
Také poskytuje slabou základní ochranu Vaší pokožky před okolním prostředím a povětrnostními podmínkami.

materiál, údržba a životnost:

netkaná textilie 100% polypropylen, 60gr/m3 nejvyšší kvality (původ : Německo)
  - Ideální teplotní rozmezí pro používání polypropylenu je +5 až 100 °C. Měknout začíná při teplotě okolo 140–150 °C, tavit se začíná při 160–170 °C.

šití nitěmi synton 100% polyester pro teploty do 190°C

Přesto že je maska vyráběna jako jednorázová, ověřili jsme, že zvládne několik cyklů vyvaření, (ponořili jsme na 10min do vroucí vody) což vyplývá i z technické specifikace materiálů. 
Nesmí se žehlit !
Sušičku nedoporučujeme!

Bavlna x Polypropylen

V dnešních dnech (druhá půle března 2020) sledujeme jak se kolem nás množí nabídky narychlo vyráběných bavlněných roušek, domácí i sériové výroby.  Mnoho z nich přehlíží studie(EN), podle kterých vrstvení materiálu zvýší ochranu zanedbatelně, ale již druhá vrstva výrazně zhorší prodyšnost a tedy urychlí zapaření roušky. Většina z nás už asi udělala zkušenost, že i jednovrstvá bavlněná rouška se zapaří již po několika málo desítkách minut a je tak vhodná na rychlý nákup v obchodě. Při práci či hovoru je brzy mokrá, nepříjemná a vysušení trvá dlouho.

Polypropylenová netkaná textilie je nesmáčivá, stejně jako použité nitě. Vlhkost vydechovaného vzduchu se případně začne srážet jen na vnitřní straně roušky, která ale velmi rychle vysychá. 
NT rouška od firmy Kolinger má velikou plochu kterou může vydechovaný vzduch odcházet ven. Výdech není soustředěn jen na malý čtvereček látky před ústy a tím se výrazně snižuje zapařování. 

použití:

Dodává se naruby. Nejprve masku vyvraťte, pak přitiskněte masku na krk a volné konce za krkem lehce zavažte a uzlík a mašličku. Poté silně potáhněte masku dopředu, čímž dotáhnete uzel a přetáhněte masku přes obličej a vytáhněte na nos. 

Namísto uzlíku je možné volné konce masky za krkem omotat gumičkou na vlasy. Taháním za volné konce pak můžete masku napínat dle libosti. 

Rouška je vyrobena z velmi odolného materiálu a je možno ji zastřihávat podle potřeby (vyjma švu) aby lépe seděla a nepřekážela kolem uší nebo ve výhledu, aniž by se třepila nebo rozpadala.
Např. pokud sjíždí z nosu je možno ji nastřihnout pod ušima a přetáhnout úzký proužek nad ucho pro lepší fixaci.

Lze použít i dvě přes sebe
 - ztrácí se sice prodyšnost, ale na rozdíl od Bavlny se vnější vrstva zapařuje mnohem pomaleji.

Pokud šev uvnitř překáží nebo jinak vadí, lze nosit i švem ven, tedy naruby:

Kolinger obličejová rouška NT rub z boku Kolinger obličejová rouška NT rub čelně Kolinger obličejová rouška NT rub šikmo

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: